ویژگی های یک فروشگاه خوب و معتبر – 1

ویژگی های یک فروشگاه خوب و معتبر – 1

ارسال توسط:
امروزه استراتژی های مدیران فروشگاه ها بیشتر از هر چیز دیگری در نتیجه ی فروشگاه، کسب و کار و روند فعالیت تاثیر گذار است و در واقع اگر یک فروشگاه بسیار بزرگ را هم در اختیار یک مدیر بی تجربه قرار دهیم باز هم آن فروشگاه، شرکت یا هر سازمانی که باشد نمیتواند به سرعت حرکتی که سابقا داشت دست یابد. اما در طرف دیگر هم این فروشگاه است که مکمل کننده ی تصمیمات مدیر است بنابراین فروشگاه هم به نوبه ی خود دارای ویژگی هایی باشدکه بتوان نام فروشگاه را بر آن نهاد.

امروزه استراتژی های مدیران فروشگاه ها بیشتر از هر چیز دیگری در نتیجه ی فروشگاه، کسب و کار و روند فعالیت تاثیر گذار است و در واقع اگر یک فروشگاه بسیار بزرگ را هم در اختیار یک مدیر بی تجربه قرار دهیم باز هم آن فروشگاه، شرکت یا هر سازمانی که باشد نمیتواند به سرعت حرکتی که سابقا داشت دست یابد. اما در طرف دیگر هم این فروشگاه است که مکمل کننده ی تصمیمات مدیر است بنابراین فروشگاه هم به نوبه ی خود دارای ویژگی هایی باشدکه بتوان نام فروشگاه را بر آن نهاد.

 

دست یابی سریع و آسان به محصول

یک فروشگاه را در نظر بگیرید که مشتری نمیتواند محصول خود را در لحظه مشاهده کند و در واقع وقت آن چنان زیادی ندارد که در دسته بندی های مختلف دنبال یک محصول مثلا موبایل بگردد. بنابراین باید فروشگاه دارای بخش جستجو باشد. اما قضیه ی جستجو در سایت کمی متفاوت است.

   تخفیف های مجزا برای روش های مختلف پرداخت    کوتاه کردن فرایند خرید برای محصولات مجازی

امروزه بسیاری از وبلاگ ها و بسیاری سایت ها که نگاه ویژه ای به گوگل دارند تا در بستر فعالیت خود در صفحه ی اول گوگل حضور داشته باشند اقدام به استفاده از کنسول جستجوی گوگل میکنند. خب تفاوت اینجا نمایان میشود که وقتی شما دست به جستجو بزنید پس از فشار دکمه ی تایید به صفحه ای انتقال می یابید که صفحه ی جستجوی گوگل است اما کلمه ی شما را فقط در آن سایت جستجو کرده است، از این امر بشدت باید برای یک فروشگاه پرهیز کرد.

ویژگی های یک فروشگاه خوب و معتبر

 

چه باید کرد؟ اصل ماجرا در مورد دستیابی به محصول در سریع ترین زمان ممکن استفاده از جستجو است اما اگر کاربر نتواند با نتایج جستجو کنار بیاید و در واقع محصول خودش را پیدا نکند، دوباره اقدام به جستجو نمیکند بلکه به یک فروشگاه دیگر میرود. پس باید از یک بخش جستجوی پیش رفته استفاده کرد که بتواند نتایج دقیقی را ارائه کند. دقت داشته باشید که جستجو ماشه ای است که میتواند کاربر یا مشتری را از فروشگاه شما کیش دهد و دور کند.

ثبت نام لازمه ی خرید محصول

اما بحث دیگری که در مورد فروشگاه رایج است بخش ثبت نام است که بسیار طولانی است، فروشگاه بامیلو را در نظر بگیرید که اخیرا با روش های نوین خود مسیر رو به رو رشدی را در حال طی کردن است. هنگامی که برای خرید اقدام کنید این فروشگاه بزرگ اصلا نیازی نمی بیند که یک فرم ثبت نام با اقلام مختلف پیش روی شما بگذارد بلکه فقط در هنگام ثبت سفارش از شما اطلاعات لازم مانند آدرس و نام و نام خانوادگی و ایمیل تایید سفارش را دریافت میکند.

ویژگی های یک فروشگاه خوب و معتبر

 

اگر بیشتر دقت کنید در می یابید که کاربر تمام اطلاعات لازم را برای ثبت نام وارد کرد اما فقط برای دریافت سفارش! پس از آن بامیلو یک پیغام برای شما میفرستد که میتوانید به پنل کاربری خود وارد شوید و سفارش خود را پیگیری کنید، کاربر به بخش کاربری خود وارد میشود و در آنجا پیشنهادی مبنی بر تغییر رمز عبور خود دریافت میکند، به همین سادگی کاربر برای حساب کاربری خود که با استفاده از ایمیل و نام و نام خانوادگی وی توسط بامیلو ساخته شده رمز تعیین میکند و ازین پس در بامیلو دارای حساب کاربری است. به همین سادگی هم کاربر سفارش خرید محصول خود را ثبت کرد و هم بامیلو وی را به اعضای خود افزوده است.

سونامی خبرنامه ها

خبرنامه ها یکی از بحث های مهم این روزهای بازاریابی اینترنتی و ایمیل مارکتینگ هستند که تاثیر بسزایی روی واکنش کاربران نسبت به وبسایت و فروشگاه شما دارند. از اصول داشتن خبرنامه های خوب استفاده از برنامه های با کیفیت برای ارسال خبرنامه است. بعضی شرکت های سرویس دهنده حتی با سرویس های ایمیلی بزرگ مانند گوگل و مایکروسافت همکاری میکنند تا خبرنامه ای که از طرف مشتریان سرویس ارسال ایمیل آنان به دست کاربران ارسال میشود در صندوق اینباکس خالی شود و نه در اسپم یا جانک!

 

ویژگی های یک فروشگاه خوب و معتبر

 

اما با داشتن خبرنامه آیا کار تمام است؟ خیر! اصل مهم در نحوه ی انجام کار است. هنگامی که عضو یک وبسایت خبری میشوید تا تمام اخبار روزانه را شب هنگام در ایمیل خود دریافت کنید شما موافق این بوده اید که مقالات روزانه ی این وبسایت در صندوق ایمیل شما انداخته شود اما قضیه برای یک فروشگاه چگونه است. کاربران همیشه مثل هم نیستند بنابراین باید شما برای فروشگاه خود سطوح مختلفی از خبرنامه ها داشته باشید.ویژگی های یک فروشگاه خوب و معتبر

این سطوح چطوری باشد؟ عده ای که همیشه تمایل به انجام خریدهای دسته اول از فروشگاه شما دارند و تقریبا از 10 محصول جدید حداقل یکی را انتخاب و خرید میکنند دوست دارند همیشه خبرنامه ی محصولا جدید و تخفیف ها و تغییرات فروشگاه شما را در صندوق ایمیل خود داشته باشند. اما عده ی از کاربران هم فقط علاقه به استفاده از تخفیف های بزرگ و گروهی داشته و فقط خواهان دریافت تخفیف های مناسبتی هستند بنابراین باید برای فروشگاه خود سطوح مختلفی از خبرنامه ها را ارائه دهید تا بتوانید در صندوق ایمیل همه ی کاربرانی که یکبار شما را دیده اند حضور داشته باشید.

Scroll